[100-SEDAN] 2.5 tdi silniczek dmuchawy nawiewu POMOCY!!!!

Wszystko inne z wnętrza auta nie pasujące do ww kategorii.
ania
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2013-01-18, 11:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

[100-SEDAN] 2.5 tdi silniczek dmuchawy nawiewu POMOCY!!!!

Post autor: ania »

witam wszystkich forumowiczów.Kochani mam do Was pytanie:mam audi 100 c4 2.5 tdi 115 KM z 92 roku..od pewnego czasu zaczęło dziać się coś z nadmuchem...gdy włączałam na obojętnie który poziom to onnie dmuchał normalnie tylko raz mocno a raz słabo draczał w środku i tak było z miesiąc, kilka dni temu podczas jazdy 2 razy bardzo mocno zazgrzytało coś pod półką i staneło...odjechałam kilka metrów i zauważyłam ze dymi z biezpieczników.spalił sie tylko ten od dmuchawy...i teraz tak...moja audi posiada klime jedno strefową...mechanik mówi że wysiadł silniczek dmuchawy nawiewu...a pytanie do Was...czy przy zakupie tego silniczka jest jakaś różnica ze samocdód ma taką klimę? czy wogóle niema to znaczenia..??czy zwracac uwagę tylka na model samochodu rok pojemność i paliwo???
PROSZĘ POMÓŻCIE...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Trochę tu posprzątałem, więc:
-masz klimatronik z wyświetlaczem czy masz sterowanie pokrętłami?
-być może wysiadł Ci właśnie ten silniczek co niestety u mechanika będzie kosztowną wymianą, być może tylko szczotki poszły bądź zatarło się łożysko,
- tak wygląda ten silniczek: http://allegro.pl/wentylator-dmuchawa-a ... 18380.html i najlepiej jakbyś napisała do sprzedającego czy jest jakaś różnica, czy z klima czy bez, pewnie Ci odpowie :ok:
ania
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2013-01-18, 11:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: ania »

mam 3 pokrętła i obok nich z lewej strony takie przyciski jeden pod drugim ten wyżej to gwiazdka czyli klima pewnie a ten nizej to taka zawinięta strzałka....

[ Dodano: 2013-01-19, 09:37 ]
a z tego ogłoszenia to dzwoniłam i facet powiedział zeby zobaczyc czy jakies wejscie sie zgadza....a ja nie czaje....bo nawet na tym jego zdjeciu mało co widac...

[ Dodano: 2013-01-19, 09:56 ]
któs jeszcze coś podpowie?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

musiałabyś sprawdzić sliniczek czy chodzi na krótko, sama tego nie zrobisz, najlepiej zdaj się na mechanika, bo samej tego niestety nie porównasz,
ania
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2013-01-18, 11:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: ania »

no więc dla zainteresowanych odpowiadam ze wymieniłam silniczek na nowy....:)i jest super:)
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Też miałem podobne objawy padającej dmuchawy raz wiała słabo raz dobrze potem już coraz wolniej aż umarła całkiem a tyle zostało z komutatora. Obrazek
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

kiedys u kolegi cos takiego sie zrobilo jak opisujesz u siebie kolezanko skonczyly sie szczotki, nigdzie nie mozna bylo ich dostac wiec trzeba bylo je dorobic z jakiejs wiertarki ale udalo sie. koszt z tego co pamietam to 8 zl i kilka godzin zabawy,
----------------------IMPRES-ME-----------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”