Audi S6 Limo Łuków

Eustachy1
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-21, 17:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opolskie

Audi S6 Limo Łuków

Post autor: Eustachy1 »

Witam. Czy ktoś z forumowiczów zna ten samochód? Wygląda dosyć ładnie. Troche lipa że w automacie i dzwina cena jak na sedana.. Ktoś się orientuje wogole jak te automaty się sprawują?
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Ale który samochód :-P :?: i co to znaczy - dziwna cena jak na sedana :?:
Eustachy1
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-21, 17:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opolskie

Post autor: Eustachy1 »

http://allegro.pl/show_item.php?item=60 ... 8d24ed1d0c Już poprawiam sorki :) Widze gitmar że posiadasz taki sam model. Powiedz jak te skrznie żyją bo nie miałem nigdy z tym automatem do czynienia.
Ostatnio zmieniony 2016-03-12, 18:51 przez Eustachy1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Skrzynia odpowiednio traktowana jest wręcz pancerna (w porównaniu np.do Tipa o multi nie wspominając). Obstawiam, że użytkowana jak należy przeżyje samą budę i nie jeden silnik :) mam już drugą eSę w automacie i sobie chwałę. Manual się odpycha, automat nieco zamula ale uważam że tragedii nie ma. Przynajmniej jest wygoda, jak chcesz depnąć to kick-down i jazda :) Mam też Plusa, ale szybko doszedłem do wniosku, że na codzień nie chciał bym używać ze względu na twarde sprzęgło i wajchowanie.
Ta eSka była wystawiona we wrześniu ub.roku w Garwolinie za 7500zł. Stała dwa dni. Dzwoniłem i właściciel twierdził że do wymiany kable, świece i trochę elementów do lakierowania. Umówiłem się na następny dzień na oględziny, ale już jej nie było.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

poprzedni właściciel tej eski posiadał auto-części w gończycach. miał ją kilka lat. raczej jej nie szanował zbytnio,poza nią posiadał lepszego potwora do dopieszczania. teraz wnętrze w miarę wygląda bo z tego co sobie przypominam z przed roku fotele były duuuużo brudniejsze. w łukowie chyba wiem u kogo mniej więcej jest sądząc po zdjęciach.
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Eustachy1 pisze: Powiedz jak te skrznie żyją bo nie miałem nigdy z tym :-P automatem do czynienia.
Jak napisał gitmar -właściwie traktowane skrzynie ASB z tamtych lat to sama radość. I nie oznacza to noszenia auta na rekach jak w przypadku multi, czy wieszania różańca na wajchę jak w przypadku tipa :-P

Miałem kilka aut z tamtych(i starszych) lat z ASB i za każdym tęsknię czasem. Np. b3 z '87, które uśpiłem(pompa oleju wiórka puściła no i mimo braku rdzy był pomiety jak puszka od stłuczek) przy przebiegu...ok. 740 000 licznikowo ze skrzynią "cholera, czemu jej nie zostawiłem do 90ki?!".

Powtarzany często slogan, że na ASB psioczą ci co nie mieli uważam za słuszny. Za cenę niższych nieco osiągów(w takim smoku jak w aukcji i tak sobie poleci) mamy wygodę nie do przecenienia. Przyjemne uczucie bycia zblazowanym leniem, jedna ręka na kierownicy, druga na radio, czy udo samicy :lol:
Potem w manualu jest dziwnie -ciągle coś do roboty, zupełnie jak "stara z roboty wróciła i się czepia" hehe


Jak się właściwie traktuje ASB?
Jak auto -nie pałuje na zimnym jak debil, nie szarpie przód tył, żeby lepiej mielił. Nie ciska się z dźwignią jak w durnych amerykańskich filmach(gdzie co ujęcie wajcha przód tył leci,a auto jedzie i tak 60km/h) i tym podobne.
Żadna sztuka, zwłaszcza przy autach tej jakości.
Powyższe przy multitroniku też pomaga ale jakoś mniej :mrgreen: (poranek po sobocie -mam prawo być złośliwy).

Jak obejrzeć auto z ASB można poczytać i pooglądać w sieci.
Ostatnio zmieniony 2016-03-13, 12:07 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Skrzynia ZF4hp24 jest pancerna, była też wstawiana do Alpiny B12 349 km/470 nm, więc zapas wytrzymałość jest i to dość spory.

Trochę przyspieszenia niestety hydrokinetyka zjada - z automatem jest chyba 7,1 do setki, ale coś za coś :)

Pozdrawiam
kwazik
Look_s6
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2015-04-12, 23:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Look_s6 »

wiem czyja to eSa :)


Ta druga biała tez a automacie i też na handel ma być


u mnie jest w okolicy sedan 4.2 manual -moge zapytac czy jeszcze sprzedaje bo wczesniej taki plan miał
Ostatnio zmieniony 2016-03-13, 17:22 przez Look_s6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

miron72, "czy wieszania różańca na wajchę jak w przypadku tipa" rozwiń swoją myśl na temat tej wypowiedzi....chciałbym posłuchać :mrgreen:
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Grzesiek_Cichy pisze:miron72, "czy wieszania różańca na wajchę jak w przypadku tipa" rozwiń swoją myśl na temat tej wypowiedzi....chciałbym posłuchać :mrgreen:
Ja to rozumiem tak, że różaniec powieszony na tipie jest symbolem wysr..nia się tej skrzyni w każdej chwili :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

verus, powiem tak. Nowe skrzynie są robione pod serwis i oczywiście zysk. Nie są tak trwałe jak poprzednie ok tu się zgodzę. Jednakże podkreślam....jeśli Tyverus, o swoją dbał w nalezny sposób nie będziesz(wymiana oleju, filtra) pałowanie skrzyni od dołu to zapewniam że i Twoja się wysypie....w najgorszym wypadku ukręcisz wałek i zgubisz pewne biegi...technologia zawodzi...oraz materiał do tego celu użyty. Najgorszą wadą każdego samochodu jest poprzedni właściciel. Użytkuję Tiptronic jest to fajna elastyczna skrzynia, z dobrym silnikiem idealnie się tym jeździ. Wszystko ma swoją określoną wartość, jeśli jednak zadbać o wrażliwe mechanizmy można jej "żywotność" wydłużyć. Nie wychwalam żadnej skrzyni...jednakże porównanie jest nie na miejscu. Nalezy porównywać modele miedzy sobą w różnej konfiguracji. Puki co nie słyszałem żeby skrzynia się jak napisałeś wysypała tak od razu.....jeśli ją coś zaboli w miarę swego czasu i powiekszającej się usterki powiadomi cię przez sterownik skrzyni bądź też działaniem które nie sposób nie zauważyć i nie wyczuć. Trzeba dbać o to co się posiada. Marka Audi do tego zobowiązuje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

....i tym miłym akcentem wracamy do tematu S6 z Łukowa, które notabene nie zostało ponownie wystawione, więc nie wiem czy dalsza dyskusja ma sens :)
Look_s6
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2015-04-12, 23:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Look_s6 »

poszło już
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

W takim zamykamy wątek. Kłódka :!:
Zablokowany

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”