[A6 C4] pomoc w poszukiwaniach / zakupie C4 avant Q

Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

dope, przedarte oparcie fotela kierowcy i jakoś nienajlepiej poskładany lewy przód, ale auto można obejrzeć. Jeśli chcesz to mogę w przyszły weekend pojechać z Tobą, obejrzeć, zvagować... sprawdzić w jakim stanie jest automat

sądząc po numerze rejestracyjnym, to auto po sprowadzeniu nie było w posiadaniu tego właściciela zbyt długo... na spokojnie bym podszedł do tego auta.

edit: numer rejestracyjny jednak ma ok 2,5 roku
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 23:28 przez Mareek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

nie jest taka ostatnia...
kwestia mechaniki bo optycznie to zawsze mozna ogarnac.
grubo wyposazona bo i tylne kanapy grzane.
ciekawa alternatywa.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
dope
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 18:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dope »

Hej
Odezwał się gość od 2,6 V6 z pomorza. Nadal nie przesłał vinu ale zdradził pewne rewelacje. Samochód o czym nie wspomniał posiada ognisko rdzy (pokazał jedno) co będzie można zobaczyć na filmiku. Dowiedziałem się również że robił niedawno uszczelki pod głowicami. Ogólnie trochę się zraziłem.
Teraz najlepsze, popełnił film czym zapewne oszczędził mi i paru osobom podróży:


Proszę byście rzucili okiem i ocenili
1. ogniska rdzy (sam początek filmu) nie wyglądają na powierzchniowy nalot
2. dźwięk silnika (od 3:40) brzmi jakby miał nieszczelność ma kolektorze (i 6:35 "przełącza się na gaz") i brzmi bardzo mało fajnie

Moje mało profesjonalne wrażenie mówi mi żeby sobie dać spokój z tym egzemplarzem, słusznie?
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

Rdza wychodzi dość mocna i raczej w mijescu krawędzi, w ktorym zazwyczaj podkład się słabiej trzyma po naprawach. Oczywiście mógł kiedyś czymś zachaczyć i z racji rynienki rdza się pojawiła.

Brzmi mało fajnie bo wtryski ma strasznie głośne. Zazwyczaj tak głośno bywa przy instalacji nie sekwencyjnej.

Ogólnie jaram się tym że film jest ciemny i gówno widac tak naprawde a pokazywanie auta kręcąc kamerą tego nie poprawia.

Niech ktoś sie wypowie kto choć troche siedzi w gazie. Bo na benzynie moim zdaniem chodzi normalnie.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Na benzynie tez normalnie nie chodzi tylko jak sieczkarnia.. głosno szumi cos tam klepie nie wiem czy to wina tylko filmiku czy co ale normalnie to nie chodzi. Jak ja swoja odpale to szum tylko slychac i cykanie dolotu a tu cos nawala..
A na gazie to fakt wtryski klepia jak to od brc to juz chyba troche przeszly dobre wtryski nie klepia. ja valteki mam i cisza chociaz jedna listwa zaczyna lekko klepac sobie ale na wiosne caly ten syf wyleci
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

filmował tak żeby nic nie pokazać, np przy przekręcaniu stacyjki, kierownica pięnie zasłoniła to czy palą się właściwe lampki czy też nie. Nie mam tego motoru, ale też wg mnie chodzi już trochę jak sieczkarnia
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Nie mam tego motoru, ale też wg mnie chodzi już trochę jak sieczkarnia
bo chodzi. powinien byc jednolity dzwiek a nie takie kelpanie itd.. Noramlnie v6 nie slychac jedynie lekki szum glosniej osprzet chodzi niz sam silnik.
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

V6 miały problem z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia oleju w głowicach, strasznie czułe są na niski jego poziom w silniku.
Dlatego o olej trzeba tu dbać szczególnie. Jeśli nie dopilnowane, co bardzo prawdopodobne, może zbraknąć worka $$$ na odchwaszczenie :-|
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

http://tablica.pl/oferta/audi-a6-quattr ... DGzs9.html w dniu pelnym nauki szuka sie wszystkiego może zainteresuje
Awatar użytkownika
dope
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 18:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dope »

trooky, widziałem. Brałem chwile pod uwagę ale straszny golas to jest, do tego gość sprzedaje tylko na letnich (pewnie zużytych) no i tylko ABC czyli najmniej opłacalne V6 z wszystkich. Z miesiąc temu też stała na allegro pamiętam tekst z miną sąsiadów w zimie przy Quattro.

Ale ślicznie dziękuje za pamięć i czujność :mrgreen: :ok:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

dope, golas jak golas..czego czekujesz w wypasie za ta kase rocznik i instalacje sekwencyjna?wszystkie dodatkowe gadzety jak kiera eskowa ew inne fotele jakas inna fele niestety dokupuje sie oddzielnie.
ma klime.szeroki zegar.nie widze czy nie ma tempomatu...kwestia jak zalozona instalka lpg.sam wiesz ze reszta dodatkow jak blenda tylna wlasnie fotele kiera to sa zeczy ktore najczescej sie dokupuje.
podam ci przyklady.
1.kiera-300zl
2.blenda-350zl
3.spryski-350zl.
4.skory-500zl
.kolo-1000zl.
to sa takie podstawowe zabawki kotre kazdy predzej czy pozniej by chcial miec w swoim autku.podalem ci delikatne ceny .masz juz 2.5 kola.
jasne ze sa okazje ale ciezko w nie trafic.
co do kol letnich o ktorych pisze sprzedajacy to nowa moda jaks zeby sprzedawac auto z dwoma kompletami felg i opon.jasne jesli masz to mozesz doliczyc do ceny i sprzedac razem z autem.ale dyskwalifikacja ogloszenia bo gosc sprzedaje tylko z jednym letnim kompletem kol deko dziwne.
co do stwierdzenia ze abc jest najgorsza alternatywa z v6 dostepnych tez jest do obalenia.akurat silnik 2.6 jest nowoczesniejsza konstrukcja i mnie usterkowa przynajmniej wg mnie niz 2.8.inny system sterowania zasilaniem brak przeplywki to same plusy ktorych tak naprawde nie zrekompensuja te 24 lub 42 kunie wiecej.
zarowno 2.6 jak i 2.8 lubia tracic te konie w czasem.i akurat z tego co ja doswiadczylem to 2.8 gubi tych koni zdecydowanie wiecej-ze 174 zostalo komus 123 ;-)
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
dope
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 18:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dope »

Butterbean pisze:jasne jesli masz to mozesz doliczyc do ceny i sprzedac razem z autem.ale dyskwalifikacja ogloszenia bo gosc sprzedaje tylko z jednym letnim kompletem kol deko dziwne.
Może dziwnie to zabrzmiało ale chodzi mi o koszta które muszę ponieść od razu na wstępie po kupnie auta. Wolał bym ogarniać mechanikę a nie ładowac ponad tysiąc od razu na zimowe opony tym bardziej że już jedne w tym sezonie kupowałem (do 80). A gdyby dał używane zimowe łatwiej by było rozłożyć w czasie wydatki a ja bym miał odrobinę więcej bezpieczeństwa zanim doinwestuje nowy nabytek. A z tym 2,6 chodziło mi o to że spalanie jak w mocniejszych a moc mniejsza.
Nie mniej przemówiłeś mi do rozsądku i zacząłem ją brać pod uwagę a na pewno nie skreślam. :ok:
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAdLarg ... =346925514
Myśle ze perła to to nie jest ale wnetrze ma piękne.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Myśle ze perła to to nie jest ale wnetrze ma piękne.
Dziwne az jak na wloszke ze skory i to zadbane nawet :-P A perła napewno to nie bedzie jak z włoch
Awatar użytkownika
dope
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 18:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dope »

Dziękuje wszystkim za pomoc, sporo mi pomogliście przy poszukiwaniach. Dzięki.
Szczególne podziękowania dla Marka (Mareek), Marcina (deejay.ftb i Łukasza (Chybo101) za osobistą asystę i pomoc w oględzinach.

Gdyby czytał ten temat ktoś szukający C4-ki to odradzam z góry wyjazd po AELa Quattro z miejscowości ćwików. Typowa polska rzeźba w ...... plastelinie robiona przez Pana Miecia z tatą Władziem (nie tym razem nie w szopie) lecz okręgowej stacji kontroli. Potem sami sobie potwierdzili jakie cudo zbudowali. Tak więc odradzam http://otomoto.pl/audi-a6-C22567846.html

Autko dziś zakupiłem i mam nadzieję posłuży długo. Jest to A6 z 1995 roku. 2,8 AAH Quattro, bez gazu póki co. Z czasem założe mu temat w odpowiednim dziale ale najpierw sam muszę się przypatrzeć co mam w rękach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”