[A6-2.8 AAH] Spalanie LPG i PB 2.8 AAH

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

[A6-2.8 AAH] Spalanie LPG i PB 2.8 AAH

Post autor: impres-me »

adriang92 pisze:
Moja to w trasie benzyny musi 9 dostać. To ile musi palić beny na trasie jak ona 8,5 pali gazu??
Wynika że koło 7 :lol: Nie wiem jak jechać trzeba by było żeby taki wynik uzyskać, mi jak 8 spaliła to jazda była do 80 i na tempomacie :lol: Więc typowy emeryt ale jakoś nie umiem tak jeździć, często w trasie pod czerwone pole się gania, wyprzedzanie z 3 i w ogóle :lol:
A te 8L to może z górki na holu? :mrgreen:
Kolego jesteś z lubelskiego, chcesz to ci mogę udowodnić. Masz też 2.8 AAH z Q, zatankujemy do pelna, przelecimy się tą samą trasą i znowu zatankujemy w tym samym CPN'ie, mogę się założyć, że mi spali mniej. Zapewniam, że żadne inne auto nie będzie jechało przed nami, tylko wąchało dymek za, no chyba że będzie to SREBERKO :zly: :zly: :zly:
Zimnego silnika i zimy nie oszukasz, ssanie włączy się tak czy inaczej ale na trasie coś jednak zaoszczędzić się da przy idealnych ustawieniach i dobrych gratach zgranych z autem a nie tych jak popadnie na śrubokręt.
Ostatnio zmieniony 2013-03-09, 21:18 przez impres-me, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

No ok... Gaz robię sam i nie twierdzę, że mam coś mega pod maską... Ale mówię ja na trasie mojej muszę dać ok. 9 litrów benzyny... I nie twierdzę że mój samochód to padaka jakaś.... Ale nic to wiem że ten sam model może mieć duże rozbierzności w spalaniu....
Awatar użytkownika
gumisv6
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2011-05-21, 07:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: gumisv6 »

Też się zastanawiam, bo średnia na benzynie w trasie też mi wychodziła około 10litrów, to jakim cudem LPG może palić 8,5. Ale, nic Twój samochód - twoje użytkowanie. Zresztą to nie temat o średnim spalaniu także trzeba zbastować.
xstefanx
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-22, 12:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Lubelski

Post autor: xstefanx »

Widzę że impres-me, ma naprawdę mega małe spalanie tego gazu w trasie, ja swoim aah w trasie zchodzę do 10 litrów gazu ale to spokojna jazda najczęściej w nocy gdy nie ma dużego ruchu, dane wyliczone oczywiście z kilometrów i zatankowanej ilości gazu. Wcześniej jak nie miałem gazu to benzyny w trasie według komputera spalał mi 8 litrów, ale nie wiem czy można wierzyć temu komputerowi bo nie miałem nigdy okazji go przetestować poprzez tankowane paliwo i dzielenie przez kilometry. Dodam jeszcze że jeżdżę obecnie na wtryskiwaczach hana, komp stag 300 plus, reduktor magic III, wkrętki wiercone zaraz prz wtryskiwaczach benzyny. Moje średnie spalanie wynosi jakieś 13-14 litrów cykl mieszany, z tendencją bardziej na te 13 litrów. Kolego impres-me, może po prostu licznik ci trochę oszukuje i dlatego wychodzi Ci takie niskie spalanie?
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Nie masz kolego za ubogo tego gazu? Moja V6 tez 10lpg w trasie i koniec :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-10, 11:27 przez misiek_lbn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Kolego jesteś z lubelskiego, chcesz to ci mogę udowodnić. Masz też 2.8 AAH z Q, zatankujemy do pelna, przelecimy się tą samą trasą i znowu zatankujemy w tym samym CPN'ie, mogę się założyć, że mi spali mniej. Zapewniam, że żadne inne auto nie będzie jechało przed nami, tylko wąchało dymek za, no chyba że będzie to SREBERKO
Zimnego silnika i zimy nie oszukasz, ssanie włączy się tak czy inaczej ale na trasie coś jednak zaoszczędzić się da przy idealnych ustawieniach i dobrych gratach zgranych z autem a nie tych jak popadnie na śrubokręt.
Moc sie z niczego nie bierze.. Skoro taki silnik potrzebuje 8-10l PB na trasie to jakim cudem w 8lpg ma sie zmieścić? Masz BC? Ile Ci pokazuje? Zeby wyszło 8l LPG to musiała by sie w 6l PB zmieścić a to jest nierealne.
komputera spalał mi 8 litrów, ale nie wiem czy można wierzyć temu komputerowi bo nie miałem nigdy okazji go przetestować poprzez tankowane paliwo i dzielenie przez kilometry.
Ja go przetestowałem, jak bylo na BC 8 to i realnie tyle wyszło, oczywiście nie idaelnie ale cos koło tego :-P
xstefanx
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-22, 12:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Lubelski

Post autor: xstefanx »

Ciekawi mnie czy kolegaimpres-me, dane ze spalenie bierze z komputera BC czy po prostu z ilości zatankowanego gazu podzielonych przez kilometry. Komputer BC ma regulacje co do pokazywania ilości spalanego paliwa w zakresie od 85% do 115%, także osiągniecie niskich wyników średniego spalanie jest bardzo proste podpinamy kabel VAG zmieniamy w zegarach chyba w grupie 9 na 85% i wtedy BC pokazuje znacznie mniej niż w rzeczywistości auto spala. Ja mam nastawione na 115 % i w ten sposób średnie spalanie pokazane na BC jest przybliżone do spalania gazu, w moim przypadku BC zaniża o jakieś 0.2-0.3 litra.
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

nie biore tego z BC bo to sie odnosi do benzynki jako tako i nie pokrywa sie z tym co wychodzi z licznika. aapropo licznika to faktycznie jadac 100 km/h w nawigazji pokazjue jakies 105-6?? na 18 alumkach mysle ze takie cos miesci sie w normie, na 15 pokazuje w miare dokladnie
xstefanx pisze:
misiek_lbn pisze:Nie masz kolego za ubogo tego gazu? Moja V6 tez 10lpg w trasie i koniec :)
jamam aah 174 KM.
nie chce sie tu tlumaczyc i przechwalac ale jak kupilem swa dame to faktycznie palila 13-16 i myslalem ze to norma bo instalka miala doslownie 2 miesiace a poprzednie auto <bmw 528> palilo 18-25 wiec itak byl szal ze malo audi spala jak na taki sam silnik i automat z quattro ,ale z czasem zaczely wtryski padac i szarpalo niemilosiernie gaslo spalanie jeszcze wzroslo wiec wizyta u gazownika pomoglo na kilka tygodni i znowu kulala bo sie mapy rozjechaly <odpiecie aku pomagalo na kilka kilometrow> i znowu az w koncu sam sie za to zabralem bo to nie jest w koncu takie trudne opanowac jedna marke gazu i to jak sie ja tam ustawia.
wiec gdyby ktos z okolicy mial taka instalke jak ja to służę pomoca posiadam wszystkie graty do podlaczenia podcisnienia i kalibracji oraz kabelek

kme diego-komp
kme gold turbo-reduktor
valtek 3 OHM-wtryski
Ostatnio zmieniony 2013-03-12, 18:23 przez impres-me, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Awatar użytkownika
mateusz3im
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2012-10-29, 19:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bujaków/BB

Post autor: mateusz3im »

Mi najmniej aah spalił 10,2l gazu, normalnie jeżdżąc po miejscu od 11,7l do 17,8l :-P

Za realny i uśredniony wynik można uznać ok 13l.

Jak się jeździ na połowie pedału (nie przechodząc na drugi skok pedału) to idzie dużo zaoszczędzić, a w sumie mocy jest na tyle, że nie jest się wtedy zawalidrogą.
mietek69
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2011-06-25, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Czestochowa

Post autor: mietek69 »

impres-me sprawdź jakie masz błędy i wrzuć tu screen z VAGa grupa 005 i 006.

Dopiero będziemy mogli mówić o idealnych ustawieniach.

Valtek dobrym gratem? ;-)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

impres-me, powiem ci tylko że twoje AAH spala mniej LPG niż podaje producent dla PB (producent z założenia zaniża te wartości...). Nigdy ci nie uwierzę że ten silnik spali nawet na trasie 8.5L LPG z zachowaniem współczynnika Lambda =1
Nie zrozum mnie źle, w to że spalił ci 8.5 uwierzę ale nie w to że bez szkody dla silnika. Wsadziłeś łapy do LPG ale czy na pewno jesteś taki mocny w tym temacie?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

ja bym chętnie zobaczył zrzut z programu diagnostycznego z mapą. Na podstawie inf. jakie podajesz to jeździsz na zbyt ubogiej mieszance. Póki obrotomierz nie przekracza 3/4 k obrotów jeszcze silnik jakoś wytrzyma. Ale powyżej...
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

chociaż mam ABC to spalanie powinno byc podobne. U mnie:

minimalne wartości jakie udało mi się uzyskac (bez BC bo go nie mam) Na benzynie bak zalewany pod korek i po xxxkm znowu zalewany pod korek i wyliczenia. LPG nie można w taki sposób liczyc, ja robie to w następujący sposób - wyciupcianie Butli lpg do zera i tankowanie do pełna i po wyjechaniu butli ponownie do 0 wyliczanie. nie można dokładnie wyliczyc spalania LPG dotankowując.

LPG:
trasa - 9,5l
Miasto - 12,6l

PB:
trasa - 8,26l
miasto - 11,8l

Średnio mieszanie między 13-14l
Ostatnio zmieniony 2013-03-13, 20:38 przez Thorny, łącznie zmieniany 1 raz.
Quattro illa amat hiberno!
Awatar użytkownika
martinez
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 700
Rejestracja: 2011-06-20, 17:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowogard

Post autor: martinez »

Thorny pisze:chociaż mam ABC to spalanie powinno byc podobne. U mnie:

minimalne wartości jakie udało mi się uzyskac (bez BC bo go nie mam) Na benzynie bak zalewany pod korek i po xxxkm znowu zalewany pod korek i wyliczenia. LPG nie można w taki sposób liczyc, ja robie to w następujący sposób - wyciupcianie Butli lpg do zera i tankowanie do pełna i po wyjechaniu butli ponownie do 0 wyliczanie. nie można dokładnie wyliczyc spalania LPG dotankowując.

LPG:
trasa - 9,5l
Miasto - 12,6l

PB:
trasa - 8,26l
miasto - 11,8l

Średnio mieszanie między 13-14l


LPG:
trasa - 9,5l
Miasto - 12,6l


Mam praktycznie tak samo w swoim AAH
Moderator Facebookowy Nie dyskutuj z idiotą !!!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

No ale jak ma sekwencję to "nic nie da ustawienie na ubogo" bo i tak sterownik głupi nie jest i wydłuży czasy wtrysków. Przecież to nie śruba, że się zdławi dopływ LPG i już. Jak będzie ubogo to i tak wtryski będą pracowały na maksymalnych czasach co będzie oznaczać dużą średnią na wyświetlaczu komputera na liczniku (długie czasy LPG wydłużą czasy wtrysków PB ....). U mnie jak miałem kiepsko ustawiony gaz to spalanie było duże a auto i tak mulaste.

Osobiście zazdroszczę spalania, żeby nie napisać że ciężko mi uwierzyć w takie niskie. U mnie pali 13-14 lokalnie LPG i nie liczę na mniej. Na trasie widać na BC, że pali mniej - pewnie do 12 się zejdzie i tyle.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”