[100-2.0 AAD/ABK] Wiesza się na obrotach gdy jest ciepły

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
emil_elektryk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-23, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

[100-2.0 AAD/ABK] Wiesza się na obrotach gdy jest ciepły

Post autor: emil_elektryk »

Witam.Mam problem z moim 2.0 AAD LPG (mechaniczny wtryski 115ps).Mianowicie silnik gdy jest zimny pracuje bdb ale gdy już się zagrzeje to obroty silnika zawieszają się w okolicach 2700-3000 obr,dzieje się tak gdy np dojeżdźam do skrzyżowania i puszczam sprzęgło, po kilku sekundach gdy auto się zatrzyma obroty spadają do 1000 obr.Regulacja parownika nie przynosi skutków.Nie wiem jak jest na benzynie bo poprostu nie pracuje na niej.Reduktor to brc 140Hp.Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

Hmm no mi przychodzi na mysl tylko jedna rzecz - silnik krokowy... Z gazu bedziesz mial gdzies na przewodzie jesli wogole go masz... ten od benzyny jest w obudowie filtra powietrza :ok:

Tez mialem kiedys takie tiki i pamietam ze moczylem silniczek krokowy w ropie i troche pomoglo..

Jeszcze druga rzecz przeplywomierz :) No i w abk przy gazie szczelny uklad dolotowy to jest podstawa posprawdzaj wszytko czy jes t szczelne :ok: bo jak bedzie łapał lewe powietrze tez moze glupiec
emil_elektryk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-23, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: emil_elektryk »

Odłączyłem czujnik położenia przepustnicy i wszystko jest ok ale nie wiem jaki to ma wpływ na prace przy lpg skoro mam najprostrzą instalację 1 gen.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

ile instalacja ma lat :?: ile km przejechane :?: wieszanie obrotów to albo lewe powietrze, albo reduktor jeśli na benzynie tego nie robi. Masz klapę na dolocie :?: nie mikser na wężu czy przed przepływomierzem :?:
emil_elektryk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-23, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: emil_elektryk »

Reduktor widać jest nowy, mixer mam tuż przy przepustnicy a jeśli chodzi o klapke w rozdzielaczu paliwa to jest tam obecna nie pogięta i dobrze ustawiona.Na benzynie nie wiem czy tak robił bo mi w cale nie działa i też nie wiem dla czego.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Kurde dopiero teraz spojrzałem... Popraw oznaczenie silnika w opisie bo przy mechanie to dużo więcej rzeczy może być do szukania. Problemem może być u ciebie właśnie to że ktoś już łapy pchał do wtrysku i wszystko poprzestawiał... Radzę rozpocząć lekturę na temat tego typu wtrysku i zrobić benzynę a dopiero później dochodzić co jest z gazem bo to nie jest tak że gaz będzie pracował poprawnie jak nie działa benzyna...
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

u mojej kobiety w 2.0 16v talerzyk został wyjęty, wtyczka przy mixerze odłączona plus coś tam jeszcze, musiałbym pogadać z gazownikiem :oops:
na przewodzie gazowym wstawione pokrętło i auto pali na zimnym z samego gazu bez naciskania pedału :ok: nie dławi się, jedzie elegancko

reduktor też mam nowy, jeśli byś się wybierał do Białej Podlaskiej to mogę Ci polecić dobrego majstra

na benzynie nie pracuje i nie pracował praktycznie wcale
Ostatnio zmieniony 2013-10-02, 22:07 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
emil_elektryk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-23, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: emil_elektryk »

Wymieniłem cały rozdzielacz(sprawdzony przed demontarzem) z 1.8 JN i auto odpaliło ale tylko na chwilę, i jest tak za każdym razem, odpalę pochodzi chwilę i gaśnie, dodanie gazu powoduje zadławienie silnika.Jakieś rady gdzie dalej szukać usterki?
emil_elektryk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-23, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: emil_elektryk »

Odłączyłem czujnik temperatury wody i auto pracuje na benzynie ale gdy chce się jechać to po 3 sekundach auto dławi i trzeba puścić pedał gazu i znowu go dodać aby jechać 3 sekundy.Wymiana czujnika nic nie daje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”