Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[A6-SEDAN] Wymiana uszczelki drzwi przód i regulacja ramki s
Autor Wiadomość
Fok3r 
Czeladnik

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1995
Oznaczenie silnika: AAH
Pojemność silnika: 2800
Imię: Konrad
Trakcja: Ośka
Wysłany: 2013-03-30, 19:08   [A6-SEDAN] Wymiana uszczelki drzwi przód i regulacja ramki s

Witam,

Proszę o rady odnośnie wyregulowania ramki szyby i wymiany uszczelki tej dużej przyczepianej do nadwozia. Powyżej 80 km/h mam głośno w środku, samochód z 1995 roku i przyjmuję że uszczelki już się wygniotły i nie tłumią już hałasu jak nowe ;) czy ktokolwiek wymieniał uszczelkę na nową ( ASO pewnie mega droga) może uniwersalną ? Jak wyregulować ramkę przy szybie opuścić do dołu czy podnieść do góry. W samochodzie do 80 km/h jest mega cicho :) ale powyżej jest głośno :( muszę zrobić to wyciszenie bo to jeden z argumentów za, które przekonały mnie do wyboru A6

adriang92 
Guru

Rok produkcji: 1994
Pojemność silnika: 2.8 v6
Imię: Adrian
Trakcja: Quattro
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-03-30, 19:19   

Ramke ustawić to jest problem, i czasu trzeba mieć dużo i cierpliwości :mrgreen: Ale tak, zaczynasz od wyregulowania samych drzwi na zamku itd, jak masz dobrze spasowane to ściągasz tapicerkę i zaczyna sie zabawa. Po obu stronach znajdziesz łącznie 4 śruby trzymające ramkę w tym pod 1 jest klin służący do regulacji przód tył całej ramki, i nie ma jednej sprawdzonej metody jak to ustawić musisz kombinować sam aż będzie ok. Ja metodę mam taką, ustawiam wstępnie, zamykam drzwi i patrze jak sie uszczelki układają, jak wszędzie przylegają tak samo i nigdzie nie wchodzi bardziej to jest ok, dalej biorę zwykła latarkę, otwieram szybę lub wpuszczam kogoś do środka żeby powoli jechał światełkiem po ramce, a ja z zewnątrz odchylam uszczelkę i sobie patrze gdzie widać światełko, jak gdzieś sie przebija to dalsza regulacja pochylenia itd aż światełko sie nie pojawia :P Z tym że bywa tak że jak nie huczy to trzeba mocno kłapać drzwiami bo spręzynuje ramka.. Ja tak mam w drzwiach pasażera, kierowcy zamykają sie idealnie, a drugie już nie chcą bo górna część ramki sie napręża, siedzi ciut za wysoko a opuścić sie nie da.. I co najdziwniejsze dopiero jak sie boczek założy :lol: Będzie trzeba opuścić drzwi na zawiasach minimalnie :lol:

impres-me 
Adept
Fly by adrenaline

Rok produkcji: 1997
Oznaczenie silnika: aah
Pojemność silnika: 2.8
Imię: marek
Trakcja: Quattro
Wysłany: 2013-03-30, 22:07   

poluzuj te 4 śruby tak aby ramka sie trzymała ale po mocniejszym naciśnięciu sie przesuwała,
zamknij drzwi i ustaw jakimś drewienkiem żeby lakieru nie porysować np bambusowa szpachelka kuchenna,
potem dokręć -kontrola w razie wątpliwości doreguluj i po sprawie :ok:

Fok3r 
Czeladnik

Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 2800
Imię: Konrad
Trakcja: Ośka
Wysłany: 2013-04-01, 20:47   

ok dzięki za wskazówki, a wymieniał ktoś uszczelki drzwi ??

Odpowiedz do tematu