[A6-SEDAN] Wymiana uszczelki drzwi przód i regulacja ramki s

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
Fok3r
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2013-03-03, 12:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

[A6-SEDAN] Wymiana uszczelki drzwi przód i regulacja ramki s

Post autor: Fok3r »

Witam,

Proszę o rady odnośnie wyregulowania ramki szyby i wymiany uszczelki tej dużej przyczepianej do nadwozia. Powyżej 80 km/h mam głośno w środku, samochód z 1995 roku i przyjmuję że uszczelki już się wygniotły i nie tłumią już hałasu jak nowe ;) czy ktokolwiek wymieniał uszczelkę na nową ( ASO pewnie mega droga) może uniwersalną ? Jak wyregulować ramkę przy szybie opuścić do dołu czy podnieść do góry. W samochodzie do 80 km/h jest mega cicho :) ale powyżej jest głośno :( muszę zrobić to wyciszenie bo to jeden z argumentów za, które przekonały mnie do wyboru A6
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ramke ustawić to jest problem, i czasu trzeba mieć dużo i cierpliwości :mrgreen: Ale tak, zaczynasz od wyregulowania samych drzwi na zamku itd, jak masz dobrze spasowane to ściągasz tapicerkę i zaczyna sie zabawa. Po obu stronach znajdziesz łącznie 4 śruby trzymające ramkę w tym pod 1 jest klin służący do regulacji przód tył całej ramki, i nie ma jednej sprawdzonej metody jak to ustawić musisz kombinować sam aż będzie ok. Ja metodę mam taką, ustawiam wstępnie, zamykam drzwi i patrze jak sie uszczelki układają, jak wszędzie przylegają tak samo i nigdzie nie wchodzi bardziej to jest ok, dalej biorę zwykła latarkę, otwieram szybę lub wpuszczam kogoś do środka żeby powoli jechał światełkiem po ramce, a ja z zewnątrz odchylam uszczelkę i sobie patrze gdzie widać światełko, jak gdzieś sie przebija to dalsza regulacja pochylenia itd aż światełko sie nie pojawia :P Z tym że bywa tak że jak nie huczy to trzeba mocno kłapać drzwiami bo spręzynuje ramka.. Ja tak mam w drzwiach pasażera, kierowcy zamykają sie idealnie, a drugie już nie chcą bo górna część ramki sie napręża, siedzi ciut za wysoko a opuścić sie nie da.. I co najdziwniejsze dopiero jak sie boczek założy :lol: Będzie trzeba opuścić drzwi na zawiasach minimalnie :lol:
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

poluzuj te 4 śruby tak aby ramka sie trzymała ale po mocniejszym naciśnięciu sie przesuwała,
zamknij drzwi i ustaw jakimś drewienkiem żeby lakieru nie porysować np bambusowa szpachelka kuchenna,
potem dokręć -kontrola w razie wątpliwości doreguluj i po sprawie :ok:
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Fok3r
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2013-03-03, 12:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Fok3r »

ok dzięki za wskazówki, a wymieniał ktoś uszczelki drzwi ??
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Yyyy, podbijam - mam 100 C4. Mam lekko opadnięte drzwi przednie - tak ok 3-4 mm przy zamku, na zawiasach luzów brak. Czy lepiej podnosić drzwi popuszczając śruby przy karoserii czy te przy poszyciu?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Panowie - które śruby ruszyć, żeby drzwi podnieść - nr 1 czy nr 2?

Obrazek

Chyba łatwiej te śruby nr 1?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

popuść te z numeru 1 ale drzwi podłuż sobie fajnie lewarem, żabą, bo jak ci opadną całkiem to już lipa będzie z ustawiania, tzn całe ustawianie od nowa, a tak lekko żabą dasz do góry, dokręcisz śruby i powinno być git
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Oki, będę walczył, bo jak docisnąłem ramkę żeby nie świstało to mi się znowu drzwi ciężko domykają, a widzę jak są już przy zamku że są ok 1 mm opadnięte i dopiero na zamku się podnoszą i licują z poziomem tylnych drzwi.

A jak ściągnąć uszczelkę która jest na karoserii? Bo chciałem zakombinować i wsunąć w uszczelkę mały wężyk lub taką uszczelkę do drzwi domowych, żeby jest spulchnić. Ale nie mam pomysłu jak wyciągnąć uszczelkę.

A może z jakiś nowszych aut pasują uszczelki? Ktoś doświadczał?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
dan07
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-18, 13:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bobolice

Post autor: dan07 »

Uszczelka w drzwiach jest wciśnieta w rant karoseri. Jak ściągalem u siebie to złapałem za uszczelke i pociagłem do dolu ładnie odeszla mozna jeszcze wsunać delikatnie cos płaskiego i podważyć . Nie jest klejona do auta.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Panowie - ma ktoś nie bitą i nie malowaną nigdy c4 ????
- potrzebuje fotki od wew - jakie są luzy w ramkach drzwi - pomiedzy ramkami a słupkami wew.
Chodzi o to jak to mniej wiecej wyglada od wewnątrz auta jak sie patrzy na ramke szyby ,

Chodzi o przednie drzwi - lewe i prawe
Chodzi o to aby ktoś zmierzył np suwmiarką - ile to jest mm. ew jak nie ma - jakie są to odstępy- czy równe czy np można w kazde z tych pkt włożyć długopis, lub czy dolega ramka prawie idealnie na zero ??/
Obrazek
AEL INSIDE
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Nie wiedziałem, że tą ramkę da się regulować. :shock: Jest ktoś z okolic opolskiego (Wrocław, Oleśnica, Namysłów, Kluczbork, Wieluń, Tarnowskie Góry itp) do kogoś z mógłbym podjechać wyregulować to w jednych drzwiach? :D

Dodek, jutro popatrzę, bo mam prawe nie ruszane. Zobaczę jak to wygląda. Skąd jestes?
Ostatnio zmieniony 2018-03-26, 22:13 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

q_dancer1, mam schematy z elsy jak to regulować drzwi jakie mają być szczeliny , ale nigdzie nie pisze jak ta ramka ma leżeć od słupka...... Ja podkarpacie.
Jakbyś mógł cyknąć dokładniejszą fotę z bliska na tą ramkę i pomierzyć.=
AEL INSIDE
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Mógłbyś podesłać te schematy?

Zmierzyłem co nieco:

1. Ramka przy słupku B.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Ramka przy dachu i słupku A. Idąc od słupka A, ramka dolega do tapicerki, nie ma szpary aż do momentu gdzie jest zdeformowana tapicerka i przy słupku B jest 4-5mm luzu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 17:11 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 5 razy.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Luz pomiedzy ramką a tapicerką na wysokosci lusterka drzwi jest taki sam jak luz w miejscu gdzie słupek A zaczyna łaczyć sie z dachem ?
Wogóle szumią ci te prawe drzwi z uszczelek np w czasie jazdy 100-120?\
i zamykają sie idealnie miekko - jak np tylne drzwi ?



Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-03-29, 23:24 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Luz w okolicy lusterka jest taki jak w miejscu gdzie słupek A zaczyna łączyć się z dachem
Drzwi zamykają się miękko, przysłowiowo jednym paluszkiem. Czy szumią to nie potrafię powiedzieć. Na pewno zagłuszają to drzwi drzwi kierowcy :D

Dzięki za schematy, jak się troszkę ociepli to spróbuję to wyregulować u siebie :ok:
Ostatnio zmieniony 2018-03-30, 07:53 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”